Darbą pradeda naujas Nacionalinio kraujo centro vadovas D. Gutauskas

Data

2019 08 02

Įvertinimas
0
P8020424.JPG

Laikinai sveikatos apsaugos ministro pareigas vykdantis Aurelijus Veryga VšĮ Nacionalinio kraujo centro bendruomenei pristatė naująjį šios įstaigos vadovą – Daumantą Gutauską, kuris nuo šiandien pradeda eiti direktoriaus pareigas.

Prieš pristatant naująjį vadovą kolektyvui, ministras A. Veryga iš ryto susitikęs su D. Gutausku Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) aptarė svarbiausius darbus ir laukiančius iššūkius.

„Tikimės, jog naujasis vadovas užtikrins skaidrią įstaigos veiklą ir išlaikys aukštą teikiamų paslaugų kokybę. Įvertinus tai, kad dar nėra sukurta medžiagos, kuri galėtų sunkios būklės pacientams pakeisti kraują, labai svarbus Nacionalinio kraujo centro darbas yra skatinti neatlygintiną kraujo donorystę ir aprūpinti gydymo įstaigas krauju bei jo gaminiais, kurie reikalingi pacientams“, – sako ministras A.Veryga.

D. Gutauskas studijavo Mykolo Riomerio universitete ir įgijo teisės magistro laipsnį, o Vytauto Didžiojo universitete jam suteiktas politikos mokslų magistro kvalifikacinis laipsnis. Iki šiol beveik aštuonis metus jis vadovo įmonei „Baltijos medicina“.

Po pristatymo ministras A. Veryga paaukojo kraujo.

VšĮ Nacionalinis kraujo centras – lyderiaujantis ir nuolat atsinaujinantis kraujo centras, ruošiantis saugų kraują, jo komponentus ir preparatus iš neatlygintinų donorų kraujo. Pagrindinės veiklos kryptys yra sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimas krauju, jo komponentais ir vaistiniais preparatais, neatlygintinos kraujo donorystės skatinimas bei Europos Sąjungos kokybės, saugumo ir veiksmingumo reikalavimų diegimas kraujo donorystės srityje.

SAM Spaudos tarnyba