Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Archyvų skaityklose bus galima lankytis ne ilgiau nei valandą

Data

2020 04 30

Įvertinimas
0
342335-PA9PRA-455.jpg

Siekiant užtikrinti saugų archyvų darbą karantino metu, lankytojų buvimo laikas archyvų skaityklose bus apribotas iki vienos valandos. Tokį sprendimą priėmė sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tęsiant karantino švelninimą, nuo pirmadienio buvo leista atsidaryti bibliotekoms, muziejams ir archyvams, jeigu jie užtikrins reikalavimus infekcijos plitimo prevencijai. Lankytojams šiose kultūros įstaigose turi būti užtikrinta galimybė saugiai įsigyti bilietus, primenama apie tinkamą rankų higieną ir dezinfekciją.

Taip pat turi būti užtikrinta, kad tarp lankytojų ir lankytojų grupių būtų ne mažesni nei 2 metrų atstumai, o vienam lankytojui skirtas ne mažesnis nei 10 kvadratinių metrų plotas.

Taip pat į muziejus, bibliotekas ir archyvus turėtų būti įleidžiami tik apsaugines veido kaukes dėvintys lankytojai, atvykę ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus šeimas.

Perduodant daiktus, pavyzdžiui, knygas ar dokumentus, turi būti vengiama tiesioginio kontakto – jie turėtų būti paliekami ant stalo ar lentynose. Bibliotekose neturėtų būti leidžiama naudotis kompiuteriais ar internetu, išduoti periodinių leidinių ar imti knygas iš atvirų fondų.

Visus operacijų vadovo sprendimus galite rasti čia.

Karantino režimo trukmė šalyje – nuo kovo 16 d. 00:00 val. iki gegužės 11 d. 24:00 val.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija