Pasiūlymai ir iniciatyvos korupcijos prevencijai vykdyti

Sveikatos apsaugos ministras kviečia naikinti korupciją sveikatos priežiūros įstaigose

Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela kviečia naikinti korupciją sveikatos priežiūros įstaigose ir dalyvauti antikorupcinių iniciatyvų atrankoje. Naujausiais duomenimis, sveikatos priežiūra pagal Nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programą yra pripažinta viena iš nedaugelio viešojo sektoriaus sričių, kurioje korupcijos paplitimo galimybė yra didžiausia. Labiausiai paplitusi ir kone „tradicija“ tapusi korupcijos forma yra neoficialūs mokėjimai teikiant sveikatos priežiūros paslaugas.

Pasak sveikatos apsaugos ministro J. Poželos, siekiant puoselėti ir ugdyti korupcijai priešišką kultūrą bei pilietinę visuomenę, užtikrinti valstybės laiduojamą, prieinamą ir kokybišką sveikatos priežiūrą, ministerija kviečia šalies institucijas, įstaigas, organizacijas, įmones, fizinius asmenis teikti paraiškas antikorupcinių iniciatyvų atrankai.

„Visuomenės įsitraukimas į antikorupcinės aplinkos formavimo procesą stiprina atsakomybės jausmą bei pilietiškumą, besąlygiškai prisideda prie korupcijos mažinimo sveikatos priežiūros sistemoje. Nors iki šiol yra sukurtos ir veikia tam tikros schemos, pažabojančios šį procesą, tačiau nauji mechanizmai dar labiau paspartins korupcijos nykimą“, – sako ministras.

Veiksmingiausių antikorupcinių iniciatyvų teikimas ir jų atrankos procesas vyksta kiekvieną rudenį, o gruodžio 9 d., minint Tarptautinę korupcijos prevencijos dieną, apdovanojami geriausių iniciatyvų autoriai ir jas įgyvendinantys subjektai.

Kovojančius su korupcijos apraiškomis sveikatos apsaugos sistemoje, turinčius dar neįgyvendintų idėjų, galinčius prisidėti prie korupcijos masto mažinimo, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia iki spalio 1 d. teikti paraiškas antikorupcinių iniciatyvų atrankai.

SAM specialistai primena, kad ministerijoje veikia nemokamas pasitikėjimo telefonas tel. 8 800 66 004, kuriuo paskambinę Lietuvos gyventojai, gali anonimiškai pranešti apie korupcijos atvejus sveikatos priežiūros įstaigose.

Daugiau informacijos – atrankos sąlygos ir LR sveikatos apsaugos ministro įsakymas.


Jei susidurėte su korupcijos sveikatos apsaugos sistemoje faktais, ar žinote su kyšininkavimu susijusią informaciją, maloniai prašome nedelsiant pranešti Sveikatos apsaugos ministerijos Korupcijos prevencijos skyriui:

Nemokama tel. linija
8 800 66 004
el. paštas: ministerija@sam.lt

Dėkojame, kad kartu su Sveikatos apsaugos ministerija rūpinatės ne tik savo ir aplinkinių žmonių sveikata, bet ir kuriate gerąjį sveikatos apsaugos sistemos vardą!

 
Paskutinė atnaujinimo data: 2016-07-05