DUK

Užduokite klausimą

*Pažymėti laukai yra privalomi.

Užduoti klausimą
 • Farmacija 6
  • 1. Kur galėtume sužinoti informaciją apie vaistus?
   Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT), siekdama padėti gyventojams greičiau ir paprasčiau rasti informaciją apie vaistinius preparatus, patobulino Tarnybos interneto svetainę (www.vvkt.lt), o Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) interneto svetainėje (www.sam.lt) patalpintas informacinis skydelis „Vaistų paieška“.

   „VVKT specialistams dažnai skambina gyventojai, gydytojai ar žurnalistai ir prašo informacijos apie įvairius vaistus. Todėl nutarėme patobulinti vaistinių preparatų paiešką internetinėje svetainėje“, – sakė Valstybinė vaistų kontrolės tarnybos viršininkas Gintautas Barcys. ,,Tiek mūsų Tarnybos interneto puslapyje atidarius nuorodą „Vaistinių preparatų paieška“, tiek ministerijos puslapyje pasirinkus nuorodą „Vaistų paieška“, atsirado paaiškinimai, kaip rasti informaciją apie dominantį vaistą. Jeigu vaistas yra įrašytas į Lietuvos Respublikoje registruotų vaistinių preparatų sąrašą, suinteresuotas asmuo čia suras ir ieškomo vaistinio preparato charakteristikų santrauką, ženklinimą bei pakuotės lapelį, sužinos, kokios yra šio vaisto rinkodaros sąlygos, kas yra biologinės veikliosios medžiagos gamintojas ir gamybos licencijos turėtojas, atsakingas už serijų išleidimą“, – kalbėjo G. Barcys.
    
   Patobulintoje Tarnybos svetainės vaistinių preparatų paieškoje taip pat lengvai randama informacija apie Europos Bendrijos vaistinių preparatų registre įregistruotus vaistus, pateikiamas ir Lygiagrečiai importuojamų vaistinių preparatų sąrašas. Be to, rugpjūčio pabaigoje pradėjo veikti VVKT parengta stebėsenos sistema, kuri padės efektyviau kontroliuoti vaistų rinką, gauti išsamesnę informaciją apie rinkoje esančius vaistinius preparatus, pastebėti gyvybiškai būtinų vaistų trūkumus ir laiku imtis prevencinių veiksmų. Veikia ir nemokama telefono linija 8-800-735 68, kuria gyventojai gali pranešti apie problemas, kylančias įsigyjant vaistus.
   Daugiau informacijos:
   Ramunė Visockytė
   Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos
   vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene
   ramunevisockyte@vvkt.lt
   tel. (8 5) 269 1902

   Sveikatos apsaugos ministerijos
   Ryšių su visuomene skyrius
   Tel.: 266 14 99
   El.paštas: samrsv@sam.lt , www.sam.lt
    

   Atnaujinta: 2016 06 10

  • 2. Sveiki, turiu didelę šlapimo nelaikymo problemą. Kai vartojau vaistą vesicare 10 buvo šiek tiek lengviau bet deja didmeninės įmonės nuo liepos mėn. jo netiekia. Gal yra galimybė kažkokiu būdu jį gauti.
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Maloniai prašome pagal kompetenciją kreiptis į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą www.vvkt.lt
   Taip pat patariame kreiptis į „Inkocentrą“:
   „Inkocentras“ – tai viešoji įstaiga, kuri nemokamai teikia visą būtiną informaciją apie šlapimo nelaikymą, konsultuoja pacientus bei juos slaugančius žmones dėl tinkamų sauskelnių pasirinkimo, moko specialių pratimų, mitybos įpročių keitimo. „Inkocentras“ bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis, žmonių su negalia bendruomenėmis, gydytojais ir aktyviai veikia, siekiant pakeisti situaciją Lietuvoje inkontinencijos klausimais.

   Išsamesnės informacijos teiraukitės:
   Jurga Misevičienė
   Viešosios įstaigos “Inkocentras” direktorė
   Tel. +370 640 43187

   Linkime puikios sveikatos
   Pagarbiai
   SAM informacija
    
    
   Pagarbiai
   SAM informacija
    
    

   Atnaujinta: 2015 09 07

  • 3. Sveiki. Esu farmakotechnikas, baigiu studijas Kauno Kolegijoje, girdejome kad siais 2012metais nebus islyginamuju universitete. Taip pat girdejome kad Kauno Kolegijoje panaikins farmakotechniku specialybe. Taip pat girdejome kad nuo 2016m. visiskai laisvai nebegalesim dirbti, nes vaistu gamyboje. Siuo metu iseina kad mes baigem "konsultanto" specialybe, kurios ateityje visiskai nereikes. Ka mums daryti? Ar tikrai niekad nebeturesim progos issilygint universitete?Nes visgi mes 3m sugadinom savo jaunu metu, bei dar nemokama moksla. Tiesiog butu idomu isgirsti is jusu puses ar tikrai nebus isslyginamuju bei ka mums daryti tokiu atveju. nes jeigu zinotumeme kad taip bus, mes nestotumeme i sia specialybe. Aciu uz atsakyma. Su pagarba, farmakotechnikas.
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Maloniai prašome pagal kompetenciją kreiptis tiesiogiai į Švietimo ir mokslo ministeriją.
    
   Pagarbiai
   SAM informacija
    
    

   Atnaujinta: 2015 09 02

  • 4. Gydytojo paskyrimu jau keletą metų naudoju injekcijoms SUSTANON 250 mg..Ir štai jau kelintas mėnuo šio vaisto niekur negaunu,nors jis ir nėra pigus,bet man būtinas. Anksčiau OMNADREN už 5 ampules mokėdavau iki 30 lt.,jų nebeliko,.Už sustanon 1 ampl.-35 lt.,dingo ir tie...Tad ką daryti eiliniam žmogeliui ,ką siūlote vietoj šio vaisto?Kiek ilgai tęsis šitokia netvarka?
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Maloniai prašome pagal kompetenciją kreiptis tiesiogiai į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą www.vvkt.lt
    
   Pagarbiai
   SAM informacija
    
    

   Atnaujinta: 2015 10 07

  • 5. Norėjau paklaust ar fizinis asmuo gali pirkti vaistus is didmeninku?
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Ne, fizinis asmuo gali pirkti vaistus tik vaistinėje.
    
   Pagarbiai
   SAM informacija
    

   Atnaujinta: 2015 09 10

  • 6. Ligonis apie mėnesi naudoja vaistus Finlepsin ir Flosin .Skundžiasi viso kūno niežiejimu .Ar reikia kreiptis ir kur ,kad nustatytų alergizuojantį vaistą
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Maloniai patariame kreiptis į Jūsų gydančią gydytoją, kuri išrašys siuntimą nemokamai aergologo konsultacijai.
    
   Pagarbiai
   SAM informacija
    

   Atnaujinta: 2016 01 21

 • Vaistų ir medicinos priemonių kompensavimas 46
  • 1. kiek kompensuojamu sauskelniu yra skyriama i diana ligoniui po insulto(100 procentu neigalumas)

   Laba diena,

   Dėkojame Jums už klausimą.

   Remiantis LR sveikatos apsaugos ministro 2009 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. V-953 "Dėl medicinos pagalbos priemonių sąrašo (C sąrašo) patvirtinimo", šiuo metu Lietuvoje per mėnesį kompensuojamos sauskelnės, įklotai ir vienkartinės paklodės:

   "13.1. Per mėnesį esant šlapimo (R32) arba išmatų (R15) nelaikymui išrašoma:

   13.1.1. vaikams, kuriems iki 2005 m. liepos 1 d. nustatyta visiška negalia ir galiojimas nėra pasibaigęs, arba vaikams, kuriems po 2005 m. liepos 1 d. nustatytas sunkaus neįgalumo lygis, – 60 vienetų sauskelnių arba 60 vienetų įklotų arba 60 vienetų vienkartinių paklodžių (arba 30 vienetų sauskelnių ir 30 vienetų įklotų, arba 30 vienetų sauskelnių ir  30 vienkartinių paklodžių, arba 30 vienetų įklotų ir 30 vienkartinių paklodžių); 13.1.2. asmenims, kuriems iki 2005 m. liepos 1 d. nustatyta visiška negalia ir galiojimas nėra pasibaigęs, arba asmenims, kuriems po 2005 m. liepos 1 d. nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, – 45 vienetai sauskelnių arba 45 vienetai įklotų arba 45 vienetai vienkartinių paklodžių (arba 30 vienetų sauskelnių ir 15 vienetų įklotų, arba 30 vienetų sauskelnių ir 15 vienkartinių paklodžių, arba 30 vienetų įklotų ir 15 vienkartinių paklodžių), kai nustatyti šie susirgimai:

   13.1.2.1. liekamieji kūdikių cerebrinio paralyžiaus (G80) reiškiniai, 13.1.2.2. išsėtinė sklerozė (G35), 13.1.2.3. galvos ar nugaros smegenų displazijos (Q05); 13.1.3. 30 vienetų sauskelnių arba 30 vienetų įklotų arba 30 vienetų vienkartinių paklodžių (arba 15 vienetų sauskelnių ir

   15 vienetų įklotų, arba 15 vienetų sauskelnių ir 15 vienkartinių paklodžių, arba 15 vienetų įklotų arba 15 vienkartinių paklodžių):

   13.1.3.1. asmenims, kuriems nustatyti šie susirgimai: CNS ir nugaros smegenų sužalojimo padariniai (T90.5, T91.3) arba liekamieji kūdikių cerebrinio paralyžiaus (G80) reiškiniai, arba galvos ir nugaros smegenų kraujotakos sutrikimai (I61–64, I69, G95.1), arba išsėtinė sklerozė (G35), arba galvos ar nugaros smegenų displazijos (Q05), 13.1.3.2. asmenims, kuriems iki 2005 m. liepos 1 d. nustatyta visiška negalia ir galiojimas nėra pasibaigęs, arba asmenims, kuriems po 2005 m. liepos 1 d. nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, neatsižvelgiant į tai, ar jie serga 13.1.3.1 punkte nurodytais susirgimais."

    

   Informaciją apie privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamas slaugos priemones Jums turėtų suteikti šeimos gydytojas.

    

    

   Pagarbiai

   Dovilė Vindžigalskienė

   Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyresnioji specialistė Panevėžio teritorinė ligonių kasa Respublikos g. 66, LT 35158  Panevėžys Tel. 8 700 88888 El. p. info@vlk.lt Ligonių kasos - sveikųjų ir sergančiųjų garantas – užtikrina apdraustųjų sveikatos priežiūrą, kompensuodamos jos išlaidas, skaidriai ir efektyviai naudodamos lėšas

    

   Atnaujinta: 2016 05 17

  • 2. Ar į vaikų kompensuojamų skiepų kalendorių yra įtrauka vakcina prieš pneumokoką? Jei taip, kokia naudojama ir ar vakcina kompensuojama kitoms rizikų grupėms?

   Laba diena,

   Dėkojame Jums už klausimą.

   Skiepijimai nuo pneumokokinės infekcijos yra įtraukti į Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių, skiepijama pneumokokinės infekcijos polisacahridine konjuguota vakcina pagal tokią skiepijimo schemą: 2 mėn., 4 mėn. ir 12-15 mėn. amžiuje.

   Be to, nuo pneumokokinės infekcijos numatyta skiepyti rizikos grupėms priklausančius asmenis, sergančius tam tikromis ligomis. Tai numatyta Sveikatos apsaugos ministro 2015-10-09 įsakyme Nr. V-1130 „Dėl pneumokokinės infekcijos rizikos grupių patvirtinimo“.

   Pagarbiai ir su geriausiais sveikatos linkėjimais
   SAM informacija
   ministerija@sam.lt

    

   Atnaujinta: 2016 01 11

  • 3. Po kiek iš karto išrašoma diabetinių cukraus kiekiu matuoti juostelių vienu metu.Esu IIgrupės nevaikščiojantis invalidas 73 m.amžiaus.
   Suaugusiems, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu kompensuojama iki 600 diagnostinių juostelių gliukozei nustatyti per metus (per vieną kartą iki 3 mėnesių norma – apie 150 juostelių). Suaugusiems, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu ir besigydantiems insulinu, – iki 300 juostelių per metus (per vieną kartą iki 3 mėnesių norma – apie 75 juosteles). Suaugusiems, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu ir vartojantiems peroralinius hipoglikemizuojančius vaistus, – iki 150 juostelių per metus (per vieną kartą iki 3 mėnesių norma – apie 35 juosteles).

   Atnaujinta: 2015 09 02

  • 4. Sūnus 18-os metų susirgo I tipo diabetu. Jis dar mokosi gimnazijoje. Kiek gliukozės matavimo juostelių jam kompensuojama per metus?
   Suaugusiesiems, sergantiems 1 tipo diabetu, per metus skiriama iki 600 diagnostinių juostelių gliukozei nustatyti. Jų išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų.
    
    

   Atnaujinta: 2015 09 06

  • 5. Kur galima rasti prieiga ar nuorodas i Kompensuojamuju vaistu kainyno aktualia redakcija bei Receptu rasymo ir isdavimo tvarka ? Pagarbiai -
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą. Visa informacija apie farmaciją:
    
    
   Jei turėtumete klausimų, maloniai prašome keriptis tiesiogiai:
   Farmacijos departamentas

   Atnaujinta: 2015 09 02

  • 6. laba diena norėčiau paklausti kiek dabar reikės mokėti už kompensuojamus vaistus?
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą. 
   Maloniai prašome naudotis mūsų nauja vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kainų paieškos sistema:
    
   Išsamiau:
   Valstybinė ligonių kasa www.vlk.lt
    
   Pagarbiai
   SAM informacija

   Atnaujinta: 2015 09 01

  • 7. Laba diena, Kodėl Jūsų internetinės svetainės Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kainų paieškoje rodomos neteisingos kompensuojamųjų vaistų kainos. Pav. Vaisto MINIRIN 120µg geriamasis liofilizatas N30 (Ferring Lääkkeet Oy, Suomija) rodoma bazinė kaina 153,41 Lt nors šiuo metu galiojanti bazinė kaina yra 76,89Lt. Vaisto MINIRIN 60µg geriamasis liofilizatas N30 (Ferring Lääkkeet Oy, Suomija) rodoma bazinė kaina 76,70 Lt nors šiuo metu galiojanti bazinė kaina yra 38,45Lt. Taip pat yra ir daugiau neteisingų kainų. To pasėkoje skiriasi ir rodomos paciento priemokos, kas klaidina gyventojus. Ačiū už atsakymą, Laimis
   Laba diena,
    
   Jūsų minėtų vaistinių preparatų kainos internetinėje svetainėje skiriasi todėl, kad Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. vasario 01 d. įsakymu Nr. V-95 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. rugpjūčio 5 d. įsakymo Nr. V-695 „Dėl 2010 m. Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno patvirtinimo“ pakeitimo“ turėjo būti įrašyta įsakymo įsigaliojimo data, t.y. 2011 m. kovo 6 d., o buvo įrašyta įsakymo patvirtinimo data.
    
   Atsiprašome už netikslumus.
    
   Skyriuje „Apie kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones“ yra bendras su pakeitimais galiojantis „2010 m. kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynas“.
    
   Pagarbiai
   Regina Pakštaitienė
   Farmacijos departamento
   Farmakoekonomikos ir vaistų kainodaros skyriaus
   Vyriausioji specialistė
   tel. (8 5) 219 3331
    

   Atnaujinta: 2015 09 03

  • 8. Laba diena.Esu iš dalies darbingas : 50 % .Dėl ligos vartoju LYRICA vaistus. Ar šitie vaistai kompensuojami ? Ačiū.
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą. Maloniai kviečiame naudotis mūsų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių paieškos sistema:
    
    
   Taip pat kviečiame naudotis: 
   Valstybinės ligonių kasos (www.vlk.lt)
   nemokama tel. linija kompensuojamųjų vaistų klausimais 8 800 23973,
   mokamas tel. 8 (5) 236 41 15
    
   Pagarbiai
   SAM informacija
    

   Atnaujinta: 2015 09 02

  • 9. Laba diena,noreciau paklausti man 50metu neturiu ne vieno danties,ar imanomas kompensavimas dantu protezavimui.Aciu.
   Nuo 2009 m. rugsėjo 20 dienos įsigaliojusi nauja dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau – PSDF) biudžeto tvarka pacientams pradžioje, suprantama, dar kelia klausimų, jie prašo paaiškinimų. Tad apie esmines jos nuostatas – plačiau.
    
   Išlaidos kompensuojamos pacientui
   Nors kasmet buvo gerinamas šių paslaugų finansavimas, o gydytojai odontologai suteikdavo vis daugiau paslaugų, kasmet didėjo ir eilės šioms paslaugoms gauti. Todėl sveikatos apsaugos ministro įsakymu buvo sudaryta darbo grupė ir parengta naujoji tvarka, turinti pagerinti šių paslaugų prieinamumą. Kaip ir anksčiau, už senatvės pensininkams (moterims nuo 60 metų, vyrams nuo 62,5 metų), neįgaliesiems, vaikams (iki 18 m.) suteiktas dantų protezavimo paslaugas bus kompensuojama iš PSDF biudžeto. Dantų protezavimo išlaidos bus kompensuojamos pacientui, o ne paslaugų teikėjui, todėl pacientams didėja protezavimo įstaigų pasirinkimo galimybė: gaunantys paslaugas pagal savivaldybės gyventojų sąrašo eilę galės pasirinkti bet kurią dantų protezavimo paslaugas teikiančią įstaigą, turinčią sutartį su ligonių kasa. Asmenys, įrašyti į minėtą sąrašą, bet nusprendę nelaukti, kol ateis jų eilė, ir galintys už paslaugas susimokėti patys, galės pasirinkti ir neturinčią sutarties su TLK įstaigą (ji gali būti net ir ne Lietuvoje). Jie vėliau nustatyta tvarka pateikę ligonių kasai sąskaitą gautų kompensaciją.
   Naujoji tvarka reglamentuoja, kokia išlaidų dalis bus kompensuota iš PSDF biudžeto. Numatyti kompensacijos dydžiai – iki 1300 ir iki 4000 balų. Kadangi šiuo metu balo vertė lygi 0,89 Lt, už dantų protezavimą atitinkamai bus mokama iki 1157 arba iki 3560 litų. Didesnioji kompensacija už dantų protezavimą numatyta vaikams bei suaugusiesiems, kuriems būtina sudėtingesnio gydymo technologija (sprendžia  tretinio lygio odontologų konsiliumas).
    
   Kam ir kaip pateikti prašymą
   Pabrėžtina, kad keičiasi prašymų dėl dantų protezavimo paslaugų, kompensuojamų iš PSDF biudžeto, padavimo vieta. Anksčiau prašymai buvo priimami dantų protezavimo įstaigose, o dabar pageidaujantieji gauti tokias paslaugas turi kreiptis į pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios yra prisirašę, gydytoją odontologą (jei kreipsis į kitos sveikatos priežiūros įstaigos gydytoją odontologą, už suteiktą konsultaciją turės susimokėti). Nustatęs, kad asmuo atitinka indikacijas, gydytojas odontologas pateikia jam medicininių dokumentų išvadą (forma 027/a).
   Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigai, prie kurios asmuo prisirašęs, reikia pateikti: prašymą įrašyti į asmenų, kurie laukia dantų protezavimo, sąrašus, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, teisę gauti dantų protezavimo paslaugas įrodantį dokumentą, gydytojo odontologo išvadą dėl dantų protezavimo reikiamumo (forma 027/a).
   Tos gydymo įstaigos asmenų prašymus registruos ir pateiks teritorinei ligonių kasai, kuri pagal prašymų užpildymo datą įtrauks į dantų protezavimo paslaugų laukiančiųjų savivaldybės gyventojų sąrašą. Jis yra tęstinis ir sudaromas pagal vienintelį kriterijų – prašymo datą.
    
   Sulaukus eilės
   Kaip ir anksčiau, teritorinės ligonių kasos laukiantiems dantų protezavimo siųs pranešimą, kuriame nurodys gyventojo eilės numerį, vėliau (kitu pranešimu) praneš apie galimybę gauti dantų protezavimo paslaugas bei gydymo įstaigų, kuriose jis gali pasinaudoti šia paslauga, sąrašą. Ligonių kasų komisija kiekvieną metų ketvirtį, atsižvelgdama į savivaldybės gyventojams tais metais skiriamas PSDF biudžeto lėšas, spręs, kokiam skaičiui į sąrašą įrašytų asmenų bus skiriamos lėšos dantų protezavimo išlaidoms kompensuoti.
   Gavęs pranešimą, kad jau gali protezuotis dantis, asmuo turi ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo pranešimo išsiuntimo datos kreiptis į vieną iš teritorinės ligonių kasos pranešime nurodytų asmens sveikatos priežiūros įstaigų, su kuriomis TLK yra sudariusi sutartis dėl dantų protezavimo paslaugų teikimo, antraip jis bus išbraukiamas iš TLK sąrašo ir praras teisę gauti iš PSDF biudžeto kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas. Asmeniui sunegalavus ar dėl kitų svarbių priežasčių paslaugų teikimas gali būti atidėtas vėlesniam laikui – tokiu atveju reikia kreiptis į TLK ir pateikti prašymą dėl dantų protezavimo atidėjimo.
   Gavęs ligonių kasos pranešimą apie įrašymą į eilę pacientas gali ir nelaukti, kol bus pakviestas protezuoti dantis, o šias paslaugas apmokėjęs savo lėšomis susitvarkyti dantis anksčiau. Vėliau asmuo galės pateikti teritorinei ligonių kasai prašymą (taip pat kitus reikiamus dokumentus) kompensuoti šias išlaidas. Pacientų prašymai registruojami, o atėjus paciento eilei bus sumokėta nustatyto dydžio kompensacija (lėšos pervedamos į nurodytą paciento asmeninę banko sąskaitą).
   Primename, kad kreipiantis dėl dantų protezavimo paslaugų, būtina išgydyti turimus dantis. Tiems asmenims, kuriems pagal dantų atspaudus iki šių metų rugsėjo 30 d. pradėti gaminti dantų protezai, išlaidos kompensuojamos pagal iki šiol galiojančią tvarką.
   Valstybinė ligonių kasa
    prie Sveikatos apsaugos ministerijos

    

   Atnaujinta: 2015 09 02

  • 10. Esu neigalus.man kompensuoja vaistus pagal liga.O kitiems vaistams priklauso kompensacija ar ne ?Jeigu vaistai yra kompensuojami.su pagarba.
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą. Taip, vaistai yra kompensuojami pagal 3 sąrašus:
   • Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašas (A sąrašas)
   • Kompensuojamųjų vaistų sąrašas (B sąrašas)
   • Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašas (C sąrašas).

   Daugiau informacijos – Valstybinėje ligonių kasoje:

   http://www.vlk.lt/vlk/pag/?page=kv_ti

    

   Atnaujinta: 2015 09 02

  • 11. Laba diena, auginu vaika su sunkia negalia. Siuo metu vaikui 1 m. 10 men. Sunki negalia nustatyta 2010.10.30. Noriu pasiteirauti, ar vadovaujantis ministro isakymu Nr. V-953 "Del kompensuojamuju medicinos pagalbos priemoniu saraso patvirtinimo" 13.1.1 punktu, mums priklauso 60 vnt. kompensuojamu sauskelniu per 1 men.
   Laba diena, 
   Vadovaujantis LR Sveikatos apsaugos ministro 2009 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. V-953 „Dėl medicinos pagalbos priemonių sąrašo patvirtinimo“ sauskelnės ligoniams kompensuojamos, jeigu yra nustatyti šie susirgimai:
    
   13. Sauskelnės, |13.1. Per mėnesį esant šlapimo (R32) arba      |
   |įklotai,        |išmatų (R15) nelaikymui išrašoma:              |
   |vienkartinės    |13.1.1. vaikams, kuriems iki 2005 m. liepos 1  |
   |paklodės        |d. nustatyta visiška negalia ir galiojimas nėra|
   |                |pasibaigęs, arba vaikams, kuriems po 2005 m.   |
   |                |liepos 1 d. nustatytas sunkaus neįgalumo lygis,|
   |                |- 60 vienetų sauskelnių arba 60 vienetų įklotų |
   |                |arba 60 vienetų vienkartinių paklodžių (arba 30|
   |                |vienetų sauskelnių ir 30 vienetų įklotų, arba  |
   |                 |30 vienetų sauskelnių ir 30 vienkartinių       |
   |                |paklodžių, arba 30 vienetų įklotų ir 30        |
   |                 |vienkartinių paklodžių);                       |
   |                |13.1.2. asmenims, kuriems iki 2005 m. liepos 1 |
   |                |d. nustatyta visiška negalia ir galiojimas nėra|
   |                |pasibaigęs, arba asmenims, kuriems po 2005 m.  |
   |                |liepos 1 d. nustatytas specialusis nuolatinės  |
   |                |slaugos poreikis, - 45 vienetai sauskelnių arba|
   |                |45 vienetai įklotų arba 45 vienetai            |
   |                |vienkartinių paklodžių (arba 30 vienetų        |
   |                |sauskelnių ir 15 vienetų įklotų, arba 30       |
   |                |vienetų sauskelnių ir 15 vienkartinių          |
   |                |paklodžių, arba 30 vienetų įklotų ir 15        |
   |                |vienkartinių paklodžių), kai nustatyti šie     |
   |                |susirgimai:                                    |
   |                |13.1.2.1. liekamieji kūdikių cerebrinio        |
   |                |paralyžiaus (G80) reiškiniai,                  |
   |                |13.1.2.2. išsėtinė sklerozė (G35),             |
   |                |13.1.2.3. galvos ar nugaros smegenų displazijos|
   |                |(Q05);                                         |
   |                |13.1.3. 30 vienetų sauskelnių arba 30 vienetų  |
   |                |įklotų arba 30 vienetų vienkartinių paklodžių  |
   |                |(arba 15 vienetų sauskelnių ir                 |
   |                |15 vienetų įklotų, arba 15 vienetų sauskelnių  |
   |                |ir 15 vienkartinių paklodžių, arba 15 vienetų  |
   |                |įklotų arba 15 vienkartinių paklodžių):        |
   |                |13.1.3.1. asmenims, kuriems nustatyti šie      |
   |                |susirgimai: CNS ir nugaros smegenų sužalojimo  |
   |                |padariniai (T90.5, T91.3) arba liekamieji      |
   |                |kūdikių cerebrinio paralyžiaus (G80)           |
   |                |reiškiniai, arba galvos ir nugaros smegenų     |
   |                |kraujotakos sutrikimai (I61-64, I69, G95.1),   |
   |                |arba išsėtinė sklerozė (G35), arba galvos ar   |
   |                |nugaros smegenų displazijos (Q05),             |
   |                |13.1.3.2. asmenims, kuriems iki 2005 m. liepos |
   |                |1 d. nustatyta visiška negalia ir galiojimas   |
   |                |nėra pasibaigęs, arba asmenims, kuriems po 2005|
   |                |m. liepos 1 d. nustatytas specialusis          |
   |                |nuolatinės slaugos poreikis, neatsižvelgiant į |
   |                |tai, ar jie serga                              |

   |13.1.3.1 punkte nurodytais susirgimais.   

    

    

   Pagarbiai

    

   Regina Pakštaitienė

   SAM Farmacijos departamento

   Farmakoekonomikos ir vaistų kainodaros skyriaus

   Vyriausioji specialistė

   tel. (8 5) 219 3331

   Atnaujinta: 2015 09 02

  • 12. Laba diena, norėčiau paklausti ar man vis dar priklauso sanatorija (jau metai,kaip esu pilnametė,anksčiau į sanatoriją važiuodavau) su diagnozėmis M08.8,I10,I50.9,E06,G57.1M.42.0?Važiavusi esu ne dėl visų,bet įdomu ar dabar tai įmanoma be kyšių ir panašiai.Ir kuriose įstaigose įmanoma gaut?Ar tik iš stacionaro ar ir iš poliklinikos?Dėkoju už atsakymą.
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Maloniai patariame Jums kreiptis į gydantį (ar savo šeimos) gydytoją. Jis, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 17 d. įsakymu Nr. V-50 „Dėl medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo“ patvirtintu Suaugusiųjų atrankos ir siuntimo į medicininės reabilitacijos sveikatos priežiūros įstaigas tvarkos aprašu, apie medicininės reabilitacijos paslaugų poreikį, esant biosocialinių funkcijų sutrikimui, turi spręsti kartu su fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju, t. y. gydantis (arba šeimos) gydytojas turėtų Jus siųsti konsultuoti fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojui ir vėliau, vadovaudamasis jo konsultacijos išvada, skirti medicininį reabilitacinį gydymą.
   Minėtu įsakymu yra patvirtinta, kad iš pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų, t. y. iš poliklinikų, pacientai gali būti siunčiami tik į pakartotinę, palaikomąją ir ambulatorinę reabilitaciją. Pakartotinė ir palaikomoji reabilitacija skiriama tik neįgaliesiems ar asmenims, kuriems yra nustatytas didelis specialiųjų poreikių lygis. 
    
   Jūs skirtas medicininės reabilitacijos paslaugas galėtume gauti Jūsų pačios pasirinktoje, šias paslaugas teikiančioje įstaigoje, esančioje ir kitame mieste:
    
   Tačiau, atkreipiame Jūsų dėmesį, kad, jeigu būtų skirtos ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos, jos yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, o maitinimo ir pragyvenimo išlaidas ambulatorinės medicininės reabilitacijos metu apmoka pats pacientas.
    
   Suaugusiųjų atrankos ir siuntimo į medicininės reabilitacijos sveikatos priežiūros įstaigas tvarkoje, patvirtintoje nurodytu įsakymu, įteisinta nuostata, kad į medicininę reabilitaciją dėl tos pačios ligos ligoniai pagal indikacijas siunčiami tik vieno kurso per vienerius kalendorinius metus.
    
   Suaugusiųjų atrankos ir siuntimo į medicininės reabilitacijos sveikatos priežiūros įstaigas tvarkoje nenumatytu atveju (dėl indikacijų, paslaugų rūšies ir trukmės), patvirtinus gydytojų konsultacinei komisijai, šeimos gydytojas medicininės reabilitacijos skyrimą Jums turėtų derinti su teritorine ligonių kasa.
    
   Į iškilusius papildomus klausimus atsakytume telefonu 8 5 266 1475.
   Pagarbiai
   Sveikatos apsaugos ministerijos
   Asmens sveikatos departamento
   Bendrosios medicinos pagalbos skyriaus
   vyriausioji specialistė           Rasa Biekšienė
    
    

   Atnaujinta: 2015 09 09

  • 13. Laba diena, norejau paklausti, nuo vaikystes turiu geltonus dantis...man 22m., ketinu juos susitvarkyt, ar galiu tiketis gauti nors kazkokia konpensacija, labai aciu ;) Geros dienos

   Laba diena,

   Dėkojame Jums už klausimą.

   Taip, jei Jūs tvarkysite dantis toje poliklinikoje, prie kurios esate prisiregistravęs, visos procedūros Jums bus suteiktos nemokamai, reikės tik primokėti už kai kurias medžiagas. Jų kainas galima sužinoti registratūroje.

   Pagarbiai
   SAM informacija

   www.sam.lt

    

   Atnaujinta: 2015 09 04

  • 14. Laba diena, Esu po ''Hallux valgus'' operacijos. Atlikta dešinės pėdos I MTC artrodezė, lapidus tipo operacija. Gyd. ortopedas E. Bartkevičius nustatė Contractura. Paskirta 10 ultragarso procedūrų. Norėčiau sužinoti, ar už 5 procedūras reikia susimokėti ar jos visos priklauso nemokamai?
   Sveiki,
    
   Iš Jūsų el. klausimo nelabai aišku, ar Jus domina pavienių nemedikamentinio gydymo procedūrų (šiuo atveju fizioterapija) kompensavimo tvarka, ar ambulatorinė reabilitacija. Atkreipiame dėmesį į tai, kad teikiant medicininės reabilitacijos paslaugas vadovaujamasi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 17 d. įsakymu Nr. V-50 „Dėl medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo” (Žin., 2008, Nr. 12-407). Šiame įsakyme numatyta, kad pirmojo etapo medicininės reabilitacijos paslaugos ar pavienės nemedikamentinio gydymo procedūros pradedamos teikti ambulatorinio arba stacionarinio gydymo metu. Apie paslaugų reikalingumą, vadovaudamasis pirmojo reabilitacijos etapo specialiaisiais reikalavimais, sprendžia fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, kuris ir paskiria atitinkamas paslaugas (tiek, kiek reikia). Šios paslaugos teikiamos iš lėšų, skirtų atitinkamo profilio stacionariniam arba ambulatoriniam gydymui ir apmokamos iš fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacinei pagalbai skirtų lėšų kaip konsultacijos arba iš lėšų, skirtų už prirašytą gyventoją.
               
   Pagarbiai,
   Valstybinės ligonių kasos prie SAM
   Ryšių su visuomene skyriaus vyr. specialistė Vita Lyskoitienė, tel. 236 4168
   Europos a. 1,  03505 Vilnius
    
    

   Atnaujinta: 2015 09 04

  • 15. Laba diena. norėjau paklausti, ar man gali išrasyti gydytoja kompensuojamus vaistus. Man yra lėtinis bronchitas.Ačiū.
    

   Laba diena,

    

               Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad vadovaujantis Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašu (toliau - A sąrašu), patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. 49 (Žin., 2000, Nr. 10-253; 2010, Nr. 83-4387), kvėpavimo sistemos ligoms gydyti yra kompensuojami šie vaistai:

    

   Kvėpavimo sistemos ligos

   1.      Astma (100 %)

   Vaistai

   Ligos kodai

   Vaistų skyrimo sąlygos

   Beclomethasonum

   J45

    

   Beclomethasonum et Formoterolum

    

    

   Budesonidum

   J45

   Jeigu išrašoma didesnė nei 800 mcg paros dozė, ne rečiau kaip kas 6 mėnesius būtina gydytojo pulmonologo, gydytojo vaikų pulmonologo, ar gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo konsultacija.

   Budesonidum et Formoterolum

   J45

   Jeigu išrašoma didesnė nei 800 mcg paros dozė, ne rečiau kaip kas 6 mėnesius būtina gydytojo pulmonologo, gydytojo vaikų pulmonologo, ar gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo konsultacija.

   Fenoterolum

   J45

    

   Fluticasonum

   J45

   Jeigu išrašoma didesnė nei 500 mcg paros dozė, ne rečiau kaip kas 6 mėnesius būtina gydytojo pulmonologo, gydytojo vaikų pulmonologo, ar gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo konsultacija.

   Formoterolum

   J45

    

   Ipratropii bromidum

   J45

    

   Ipratropii bromidum et Fenoterolum

   J45

    

   Natrii montelucastum

   J45

   Tik vaikams.

   Prednisolonum

   J45

    

   Salbutamolum

   J45

    

   Salmeterolum

   J45

    

   Salmeterolum et Fluticasonum

   J45

   Jeigu išrašoma didesnė nei 500 mcg paros dozė, ne rečiau kaip kas 6 mėnesius būtina gydytojo pulmonologo, gydytojo vaikų pulmonologo, ar gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo konsultacija.

   Theophyllinum

   J45

    

   2.      Lėtinė obstrukcinė plaučių liga (80%)

   Skiriama sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka

   Beclomethasonum

   J44

    

   Budesonidum et Formoterolum

   J44

    

   Fluticasonum

   J44

    

   Formoterolum

   J44

    

   Ipratropii bromidum

   J44

    

   Ipratropii bromidum et Fenoterolum

   J44

    

   Salbutamolum

   J44

    

   Salmeterolum

   J44

    

   Salmeterolum et Fluticasonum

   J44

   Skiriama ne didesnė nei 50 mcg kompensuojamojo vaisto Salmeterolum ir ne didesnė nei 500 mcg kompensuojamojo vaisto Fluticasonum propionatum vienkartinė dozė.

   Tiotropii bromidum

   J44

    

   3.      Alerginis rinitas vaikams (100%)

   Beclomethasonum

   J30.1 – J30.4

    

   Budesonidum

   J30.1 – J30.4

    

   Cetitrizinum

   J30.1 – J30.4

    

   Ebastinum

   J30.1 – J30.4

   Asmenims nuo 12 metų.

   Fluticasonum

   J30.1 – J30.4

   Lašai skiriami asmenims nuo 16 metų.

   Mometasonum furoatum

   J30.1 – J30.4

    

   Atnaujinta: 2015 08 31

  • 16. turiu 6-ias stuburo isvarzas.noreciu suzinoti ar mano ligos atveju preaparatas celebrex yra kompensuojamas?aciu
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad vadovaujantis Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašu (toliau – A sąrašu), patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. 49 (Žin., 2000, Nr. 10-253; 2010, Nr. 83-4387), vaistas Celebrex (bendrinis pavadinimas Celecoxibum) yra kompensuojamas 80 proc. bazinės kainos sergant reumatoidiniu artritu, kai paciento ligos kodas M05, M06, M08. Šio vaisto skyrimo sąlygos –  ne daugiau kaip 200 mg per parą.
   Norėdami išsamiau atsakyti į Jūsų pateiktą klausimą, prašome patikslinti Jūsų ligos kodą. Taip pat norėtume informuoti, kad tik gydantis gydytojas, atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, ligos eigą, sunkumą, gretutines ligas ir esamo gydymo efektyvumą gali išrašyti kompensuojamus vaistus ir nustatyti jų vartojimą.
    
   Pagarbiai,
   Rūta Štreimikytė,
   Vaistų kompensavimo skyriaus vyriausioji specialistė, Valstybinė ligonių kasa prie SAM, Europos aikštė 1, LT-03505, Vilnius, Tel. (8 5) 2364192, El.p. ruta.streimikyte@vlk.lt
    

   Atnaujinta: 2015 09 16

  • 17. sveiki.man nustatytas invalidumas ir profesine liga del sesiu stuburo isvarzu,ar vaistas celebrex man kompensuojamas?kokie vaistai yra kompensuojami sergant stuburo ligomis?aciu
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad vadovaujantis Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašu (toliau – A sąrašu), patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. 49 (Žin., 2000, Nr. 10-253; 2010, Nr. 83-4387), vaistas Celebrex (bendrinis pavadinimas Celecoxibum) yra kompensuojamas 80 proc. bazinės kainos sergant reumatoidiniu artritu, kai paciento ligos kodas M05, M06, M08. Šio vaisto skyrimo sąlygos –  ne daugiau kaip 200 mg per parą.
   Norėdami išsamiau atsakyti į Jūsų pateiktą klausimą, prašome patikslinti Jūsų ligos kodą. Taip pat norėtume informuoti, kad tik gydantis gydytojas, atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, ligos eigą, sunkumą, gretutines ligas ir esamo gydymo efektyvumą gali išrašyti kompensuojamus vaistus ir nustatyti jų vartojimą.
    
   Pagarbiai,
   Rūta Štreimikytė,
   Vaistų kompensavimo skyriaus vyriausioji specialistė, Valstybinė ligonių kasa prie SAM, Europos aikštė 1, LT-03505, Vilnius, Tel. (8 5) 2364192, El.p. ruta.streimikyte@vlk.lt
    
    

   Atnaujinta: 2015 09 03

  • 18. Sergu 1-o tipo diabetu.Iki siol man buvo israsomos 600 juosteliu per metus.Kiek zinau istatymas del 900 juosteliu kompensavimo per metus patvirtintas 2010m.Ar imanoma susigrazinti neisrasytas juosteles,jei taip,kaip tai padaryti?Apie tai suzinojau is vaistininko.Seimos gydytojo informuotas nebuvau.
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Maloniai prašome pagal kompetenciją kreiptis tiesiogiai į Jūsų teritorinę ligonių kasą:
    
   Pagarbiai
   SAM informacija

   Atnaujinta: 2015 09 04

  • 19. Laba diena. Esu Vitalija Kielienė, gyvenu Panevėžio rajone, Vadokliuose. Iš tėvų paveldėjau ligą - tai paradontozė, nuo 16 metų pradėjo kristi dantys gydytojai niekuo negalėjo padėti, dabar man 36 metai ir aš jau beturiu tik keletą dantų. Apatinis žandikaulis visai ištirpęs, kiek pas gydytojus klausinėjau atstatyti žandikaulį, kad būtų galima dėti bent pora implantų kainuoja apie 70 tūkst. litų. Aš tokių pinigų neturiu nes uždirbu 800 litų per mėn. Vyras šiuo metu neturi darbo, o vaikams 17 ir 15 metų jie dar mokosi. Už tokį atlyginimą paskolos niekas neduoda. Ką man dabar daryti, ar nėra valstybės finansuojamos ortodontinės poliklinikos?
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Draustiems privalomuoju sveikatos draudimu asmenims nemokamai teikiama pirminė odontologinė pagalba. Pirminės odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugų, kompensuojamų iš Privalomojo sveikatos draudimo biudžeto lėšų, mastas (sudėtis) patvirtinta sveikatos apsaugos ministro 2008 m. gegužės 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Pirminės odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugų, kompensuojamų iš Privalomojo sveikatos draudimo biudžeto lėšų, masto (sudėties) patvirtinimo“ (Žin., 2008, Nr. 62-2361).
   Taip pat už senatvės pensininkams (moterims nuo 60 metų, vyrams nuo 62,5 metų), neįgaliesiems, vaikams (iki 18 m.) suteiktas dantų protezavimo paslaugas kompensuojama iš PSDF biudžeto. Dantų protezavimo išlaidos kompensuojamos pacientui, o ne paslaugų teikėjui, todėl pacientams didėja protezavimo įstaigų pasirinkimo galimybė: gaunantys paslaugas pagal savivaldybės gyventojų sąrašo eilę galės pasirinkti bet kurią dantų protezavimo paslaugas teikiančią įstaigą, turinčią sutartį su ligonių kasa. Asmenys, įrašyti į minėtą sąrašą, bet nusprendę nelaukti, kol ateis jų eilė, ir galintys už paslaugas susimokėti patys, galės pasirinkti ir neturinčią sutarties su TLK įstaigą (ji gali būti net ir ne Lietuvoje). Jie vėliau nustatyta tvarka pateikę ligonių kasai sąskaitą gautų kompensaciją.
    
   Daugiau informacijos:
   Valstybinė ligonių kasa
   www.vlk.lt
    

   Atnaujinta: 2015 09 04

  • 20. Laba diena. Noriu sužinoti, ar man priklauso iš ligonių kasos reabilitacinis sanatorinis gydymas. Ligos diagnozė : L2/S1 stuburo osteochondrozė ir spondiloartrozė , L5/S1medialinė disko išvarža. Man paskyrė poliklinikoje 5 procedūras elektros impulsais ir 5 dienas mankštą salėje, kurios aš dėl stipraus skausmo negaliu daryt.
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Maloniai prašome pagal kompetenciją kreiptis tiesiogiai į Jūsų teritorinę ligonių kasą:
   http://www.vlk.lt/vlk/pag/?page=vs&ii=naudingos_nuorodos
    
   Pagarbiai
   SAM informacija
    

   Atnaujinta: 2015 09 08

  • 21. Sveiki,ar normalu,kad neigalumo pensija nesiekia net pragyvenimo minimumo?gal duotumete patarima,kaip nusipirkti vaistu,valgio,sumoketi mokescius ir uz visa kita.Kaip apsilankyti pas specialista uz kokius pinigus,kaip istraukti puliuojancia danties sakni,jei ji,,nemokamai" kainauoja apie 40lt.Dirbau pusantro etato,skaiciuojant neigalumo pensija pagal rublius dabar gaunu 634lt.Cia del to,kad greiciau ismirtu visi neigalus?
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Maloniai prašome pagal kompetenciją kreiptis į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją www.socmin.lt
    
   Pagarbiai
   SAM informacija
    

   Atnaujinta: 2015 09 04

  • 22. Laba diena. Sergu spastine kreivakaklyste. Anksčiau buvau gydoma preparato Dysport injekcijomis, tačiau dabar VLK mane informavo, kad šis preparatas nėra kompensuojamų vaistų sąraše. Prašyčiau informacijos apie tai, kodėl šis vaistas nebekompensuojamas. Kokios alternatyvos gydant minėtą ligą? Pagarbiai.
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Maloniai prašome pagal kompetenciją kreiptis tiesiogiai į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų tikslinimo komisiją:
    
   Pagarbiai
   SAM informacija

   Atnaujinta: 2015 09 02

  • 23. Laba diena, noriu pasiteirauti tokiu klausimu. Jau 11 metų sergu 1 tipo cukriniu diabetu. Gavau legalų darbą Suomijoje ligoninėje. Mokesčiai bus mokomi Suomijos valstybei.Ar aš gausiu ten kompensuojamą insuliną ir gliukomačio juosteles, ar reikės mokėti pilna kaina? Ar reikės man Lietuvoje išsiimti kokią nors pažymą, kad sergu 1 tipo cukriniu diabetu?Labai ačiū.
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Atsakydami į Jūsų paklausimą informuojame, kad, vadovaujantis Europos Sąjungos teisės aktais (Europos šalių socialinės apsaugos sistemas koordinuojančias reglamentais), asmuo socialiniu ir sveikatos draudimu yra draudžiamas toje valstybėje narėje, kurioje dirba ir moka socialinio (sveikatos) draudimo įmokas. Vadinasi, darbo Suomijoje metu Jūs būsite apdrausta sveikatos draudimu šioje šalyje ir naudositės šios šalies sveikatos sistema tarsi būtumėte Suomijos pilietė. Taigi ir insulinas bei gliukozės kiekio matavimo juostelės jums bus skiriamos Suomijos teisės aktų nustatyta tvarka. Siūlome turėti į anglų kalbą išverstą išrašą iš medicinos dokumentų, patvirtinantį, kokį gydymą gydytojai Jums skyrė Lietuvoje.
    
   Pateikiame Jums nuorodą, kur galite anglų kalba paskaityti Suomijos Socialinio draudimo įstaigos KELA informaciją apie vaistų kompensavimą. Parastai kompensuojama 42 proc. vaisto kainos, tačiau specializuotam gydymui skirtų vaistų išlaidos kompensuojamos 72 proc. ar 100 proc.,bet reikia sumokėti 3 EUR vertės recepto mokestį. http://www.kela.fi/in/internet/english.nsf/NET/131003131216MH
    
   Pagarbiai
   Lina Noreikienė
   Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja Tel. 236 4153 Faks. 236 4111 El. paštas: lina.noreikiene@vlk.lt

    

   Atnaujinta: 2015 09 16

  • 24. Laba diena, norejau pasiteirauti, kiek ligoniui yra kompensuojama sauskelnių į parą, jeigu jam jos yra reikalingos visą laiką, be jų negali būti.

   Laba diena,

   Dėkojame Jums už klausimą.

   Siunčiame šią sritį reglamentuojančio įsakymo nuorodą;

   http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=110553

   LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

   Į S A K Y M A S

    

   2000 m. spalio 6 d. Nr. 529

   Vilnius

    

   DĖL MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ SĄRAŠO PATVIRTINIMO

    

   Sauskelnės arba vienkartinės paklodės - 30 vienetų           Esant šlapimo ar išmatų nelaikymui:

   (arba 15 vienetų sauskelnių ir 15 vienetų vienkartinių       1) dėl CNS ir nugaros smegenų sužalojimo padarinių (T90.5, T91.3)

   paklodžių) per mėnesį                                                       2) dėl liekamųjų kūdikių cerebrinio paralyžiaus (G80) reiškinių

   Antelė arba basonas - 1 vienetas nustačius diagnozę          3) I grupės invalidams po galvos ir nugaros smegenų kraujotakos sutrikimo

                                                                                           (I61 - 64, I69, G95.1)

                                                                                           4) I grupės invalidams, sergantiems išsėtine skleroze (G35)

                                                                                           5) dėl galvos ir nugaros smegenų displazijų (Q05)

   Daugiau informacijos:
   Valstybinė ligonių kasa
   www.vlk.lt

    

   Atnaujinta: 2016 02 26

  • 25. laba diena, jau daug metu mamai naudoju sauskelnes , kurias kompensuodavo 100proc. Paskutini karta uz 90 sauskelniu jau turejau sumoketi 48,6lt. kas pasikeite?Vaistinej paaiskino, kad nuo birzelio 1d. keitesi kainos....ar tai tiesa? Aciu uz atsakyma
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Atsakydami į Jūsų užduotą klausimą, informuojame, kad nuo 2012 m. birželio 9 d. įsigaliojo 2012 m. Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių kainynas, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. gegužės 3 d. įsakymu Nr. V-391 (Žin., 2012, Nr. 53-2653). Todėl nuo tos dienos vaistinėse pasikeitė kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių mažmeninės ir bazinės kainos bei paciento priemokos.
    
   Norėtume atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad šis kainynas yra paskelbtas Valstybinės ligonių kasos internetinėje svetainėje adresu www.vlk.lt, skiltyje "Vaistų kompensavimas". Kainyną taip pat galite atsidaryti paspaudę (suvedę) šią nuorodą http://www.vlk.lt/vlk/lt/?page=info&id=217. Pažymime, kad paciento priemokos už kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones negali būti didesnės negu jos yra nurodytos šiame kainyne.
    
   Jeigu pateiktumėte tikslų medicinos pagalbos priemonės prekinį pavadinimą, galėtumėme Jums suteikti smulkesnę informaciją apie paciento priemokas bei apie tai, ar Valstybinei ligonių kasai šios priemonės gamintojas yra pateikęs nuolaidas dėl Jus dominančios medicinos pagalbos priemonės.

   Pagarbiai,
   Rūta Kuzienė,
   Vaistų kompensavimo skyriaus vyriausioji specialistė, Valstybinė ligonių kasa prie SAM, Europos aikštė 1, LT-03505, Vilnius, Tel. (8 5) 236 4192, El.p. ruta.kuziene@vlk.lt

   Atnaujinta: 2015 09 07

  • 26. laba diena.mano mama serga plauciu veziu paskutine stadija. noriu paklausti ar nuskausminamieji vaistai yra ribojami?nes musu seimos gydytoja israso pleistrus nuo skausmo ir dabar sako kad nebegali israsyti mums didesniu kiekiu,ne neva valstybe riboja ju kieki ,nors jie vis dar padeda. aciu uz atsakima.
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Informuojame, kad atsižvelgiant į Receptų rašymo ir vaistų bei kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) gyventojams taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymu Nr. 112 (Žin., 2002, Nr. 28-1013) (toliau – Taisyklės), gydytojai narkotinių vaistų vienu kartu gali išrašyti ne ilgesniam kaip 7 dienų gydymo kursui.
    
   Atkreipiame dėmesį, kad vadovaujantis Taisyklių 33 punktu, tam tikrais atvejais yra nustatytos narkotinių vaistų išrašymo išimtys. Ligoniams skausmui malšinti nustačius individualią veiksmingą palaikomąją paros dozę, transderminių pleistrų galima skirti ne ilgesniam kaip 30 dienų kursui, išskyrus kai jie skiriami kartu su narkotiniais injekciniais ar paprasto atpalaidavimo geriamais vaistais, poliežuvinėmis tabletėmis, žvakutėmis, – tokiu atvejų transderminių pleistrų galima išrašyti ne ilgesniam kaip 15 dienų gydymo kursui. Individualią veiksmingą palaikomąją paros dozę nustato gydantis gydytojas atsižvelgdamas į gydymo metodikas bei preparatų charakteristikų santraukas.
    
   Tokie vaistų skyrimo laikotarpiai nustatyti tam, kad gydytojas, skirdamas vaistus, galėtų periodiškai įvertinti paciento sveikatos būklę, vaistų poveikį ir nuspręsti, ar skirtas gydymas yra tinkamas, ar nereikia keisti skiriamo vaisto arba jo dozės.
    
   Pagarbiai
   SAM informacijos
    
    
    

   Atnaujinta: 2015 09 02

  • 27. Sveiki.Norejau suzinoti, ar imanoma kaip nors gauti invalido vezimeli,mano mama visai nevaiksto,kur mums kreiptis, nuo ko pradeti, kokiu reikia pazymu, ar panasiai, ar valstybe kompensuoja uz vezimeli.
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Maloniai prašome pagal kompetenciją kreiptis tiesiogiai į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją www.socmin.lt
    
   Pagarbiai
   SAM informacija
   www.sam.lt
    

   Atnaujinta: 2015 09 16

  • 28. Sveiki, Turiu klausima apie kompensuojamas juosteles cukraus kiekiui kraujyje nustatyti. Per metus kompensuojama 900 vnt, po 75 vnt per mėnesį. Jei daktaras išrašo vaistus kas tris mėnesius (tai yra didžiausias terminas), tai gaunasi 75*3 = 225 juostelės, tačiau pakuotės yra neardomos ir tik po 50 vnt. Kaip elgtis daktarui ar išrašyti po 225 ir 25 vnt. nusipirkti kiekvieną kartą, ar išrašyti 2 kartus po 200 ir 2 kartus po 250, kad bendra suma išeitų 900 vnt.
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Informuojame, kad diagnostinės juostelės gliukozės kiekiui kraujyje nustatyti skiriamos, vadovaujantis Vaistų receptų rašymo ir vaistų išdavimo (pardavimo) gyventojams taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymu Nr. 112 (Žin., 2002, Nr. 28-1013, 2010, Nr. 157-8003) (toliau – Receptų rašymo taisyklės), 55 punktu, kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių reikalingas kiekis išrašomas atsižvelgiant į Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąraše (C sąraše), patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. spalio 6 d. įsakymu Nr. 529 (Žin., 2000, Nr. 85-2609, 2009, Nr. 141-6237) nustatytus kiekius ir laikotarpius. Vadovaujantis C sąrašo 17.1.2 punktu, suaugusiems, sergantiems 1-ojo tipo cukriniu diabetu, išrašoma iki 75 diagnostinių juostelių gliukozės kiekiui kraujyje nustatyti per mėnesį (iki 900 juostelių per metus) arba 17.1.3 punktu – vaikams, sergantiems 2-ojo tipo cukriniu diabetu ir vartojantiems insuliną – iki 75 diagnostinių juostelių gliukozės kiekiui kraujyje nustatyti per mėnesį (iki 900 juostelių per metus). Pažymime, kad  Receptų rašymo taisyklių 13.7 punktas numato, kad gydytojas išrašydamas receptą nurodo laikotarpį, kuriam užteks medicinos pagalbos priemonės, todėl diagnostinių juostelių gliukozės kiekiui kraujyje nustatyti gali išrašyti trumpesniam negu maksimalus gydymo kursas (3 mėnesiai).

   Pagarbiai,
   Elvyra Bisikirska
   Vaistų kompensavimo skyriaus
   Vyriausioji specialistė
   Valstybinė ligonių kasa prie SAM
   Europos aikštė 1, 03505 Vilnius
   Tel. (85) 236 4191

   Atnaujinta: 2015 09 10

  • 29. Laba diena, nustatytas letinis bromchitas.Israsytas vaistas amoksilklav 875 mg/125 mg, ar sis vaistas yra kompensuojamas ir kiek?Kur rasti kompensuojamu vaistu ir ligu sarasa? aciu
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
    
   Vaistinis preparatas bendriniu pavadinimu Amoxicillinum et Ac. Clavulanicum (Amoksiklav 875 mg/125 mg) įrašytas į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą (A sąrašą) pneumonijai gydyti ( 80 %) ir Kompensuojamųjų vaistų sąrašą (B sąrašas) kompensuojamas tik vaikams.
    
   Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą galima rasti Valstybinės ligonių kasos tinklapyje:
   http://www.vlk.lt/Vaistų kompensavimas/Kompensuojamųjų vaistų išrašymą reglamentuojantys teisės aktai/ Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašas (A sąrašas) ir kompensuojamųjų vaistų sąrašas (B sąrašas).
    
   Pagarbiai
   Regina Pakštaitienė
   SAM Farmacijos departamento
   Farmakoekonomikos ir vaistų kainodaros skyriaus
   vyriausioji specialistė
   tel. (8 5) 219 3331
    

   Atnaujinta: 2015 09 02

  • 30. Laba diena, ar nenumatoma į kompensuojamų vaistų sąrašą įtraukti DESFERAL. Man jis gyvybiškai būtinas, deja dėl aukštos kainos jis man neįperkamas.
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Maloniai prašome su Jūsų siūlymais pagal kompetenciją kreiptis tiesiogiai į Ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisiją:
   http://www.sam.lt/go.php/lit/Ligu_vaistiniu_preparatu_ir_medicinos_pa/534
    
   Pagarbiai
   SAM informacija
    

   Atnaujinta: 2015 09 02

  • 31. Ar gali psichiatras išrašyt kompensuojamus vaistus kitoje gydymo įstaigoje nei esame prisirašę?
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Išnagrinėjus Jūsų pateiktą klausimą norime informuoti, jog:
   • Pagal Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos 2012-09-17 įsakymo Nr. V-861 „Dėl pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo parašo patvirtinimo“ 7 punktu pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos prie psichikos sveikatos centro prisirašiusiems asmenims, įskaitant ir 3 formos receptų (kompensuojamųjų vaistų pase esančių receptų) išrašymą. Jei asmuo nėra prisirašęs prie įstaigos, tai gydytojas negali išrašyti 3 formos recepto, išskyrus atvejus kai kreipiamasi dėl būtinosios pagalbos.
   • Jei kreipiatės į antrinio lygio psichiatrą (konsultacija), tai pagal Lietuvos Respublikos  sveikatos apsaugos  ministerijos 2002-03-08 įsakymo Nr.112 „Dėl receptų rašymo ir vaistų bei kompensuojamųjų medicinos priemonių išdavimo (pardavimo) gyventojams“ 47 punktą Jums  3 formos receptą galės išrašyti gydytojas, dirbantis įstaigoje, pasirašiusioje sutartį su teritorine ligonių kasa.
    
   Dėl išsamesnės informacijos Jums reikėtų kreiptis į gydymo įstaigos administraciją.
    
    
   Pagarbiai,
   Indrė Kriščeliūnaitė
   Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyr. specialistė
   Panevėžio teritorinė ligonių kasa
   Respublikos g. 66, LT 35158  Panevėžys
   Tel. 8 700 88888
   el.p.  indre.krisceliunaite@vlk.lt
   Ligonių kasos - sveikųjų ir sergančiųjų garantas – užtikrina apdraustųjų sveikatos priežiūrą, kompensuodamos jos išlaidas, skaidriai ir efektyviai naudodamos lėšas.

   Atnaujinta: 2015 09 01

  • 32. Laba diena, noreciau Jusu paklausti, kas ir pagal ka ligoniui nustato kompensacijos rusies koda (israsant kompensuojamus vaistus). Ar gali vienas gydytoja nurodyti viena koda, o kitas - kita? Kuo skiriasi 2 ir 3 kompensacijos rusies kodai?
    Laba diena,
         
   Dėkojame Jums už klausimą.  
   Atsakydami į Jūsų užduotą klausimą, informuojame, kad vadovaujantis Receptų rašymo ir vaistų bei kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) gyventojams taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymu Nr. 112 (Žin., 2002, Nr. 28-1013), Kompensacijos rūšies kodas 2 yra skirtas suaugusiam pacientui, t.y. asmeniui nuo 18 metų amžiaus, kai pacientas neįgalus (invalidas), ir paciento liga įrašyta į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą (toliau – A sąrašas), patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. 49 (Žin., 2000, Nr. 10-253). Tokiam pacientui vaistų, įrašytų į A sąrašą, kompensacija yra 100 proc. bazinės kainos.
         
   Kompensacijos rūšies kodas 3 yra skirtas suaugusiam pacientui, t.y. asmeniui nuo 18 metų amžiaus, kai pacientas nėra  neįgalus (invalidas), ir paciento liga yra įrašyta į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą (A sąrašą), patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. 49 (Žin., 2000, Nr. 10-253), ir šiai ligai nurodyta kompensacija yra 100 proc. bazinės kainos.
    
   Pagarbiai,
   Rūta Kuzienė,
   Vaistų kompensavimo skyriaus vyriausioji specialistė, Valstybinė ligonių kasa prie SAM, Europos aikštė 1, LT-03505 Vilnius, Tel. (8 5) 236 4192, El.p. ruta.kuziene@vlk.lt

   Atnaujinta: 2015 09 01

  • 33. Laba diena, Kokiam ilgiausiam laikotarpiui gali būti išrašomas insulinas ir juostelės, sergančiam cukriniu diabetu. Ar yra kokia nors galimybė jų išrašyti ilgesniam laikotarpiui (6men), jeigu išvykstama į užsienį.
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Atsakydami į Jūsų klausimą informuojame, kad kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išdavimą (pardavimą) vaistinėse reglamentuoja Receptų rašymo ir vaistų bei kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) gyventojams taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymu Nr. 112 (Žin., 2002, Nr. 28-1013), pagal kurias kompensuojamieji vaistai arba medicinos pagalbos priemonės gali būti išrašomos 1 arba 3 mėnesių laikotarpiui. Tik diagnostinės juostelės gliukozės kiekiui kraujyje nustatyti suaugusiems, segantiems 2-ojo tipo cukriniu diabetu ir vartojantiems geriamus gliukozės kiekį kraujyje mažinančius vaistus, gali būti išrašomos 4 mėnesiams, vadovaujantis Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašu (C sąrašu), patvirtintu Sveikatos apsaugos ministro 2000 m. spalio 6 d. įsakymu Nr. 529 „Dėl kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašo (C sąrašo) patvirtinimo“ (Žin.,2009, Nr. 141-6237).
    
   Pagarbiai
   Dalė Rimaitienė
   Kauno TLK
   Gyventojų aptarnavimo skyriaus
   vyr. specialistė

   Atnaujinta: 2015 09 01

  • 34. laba diena auginu dukryte su sunkia širdies yda. Mes geriame vaistus[ Sildenafilis] kurie mums menesiui su gamyba kainuoja apie 300lt. Manau tai dideli pinigai. Kur galima kreiptis, kad šiuos vaistus mums kompensuotu?Gydytoja (kardiologė mus gydanti) atsisako tvarkyti domentus, del kompensavimo, argumentuodama tuo, kad mūsų vaistai yra 'perpigūs'. Ka patarsite. ačiū.(mano dukrytei pirminė plautinė hipertenzija)
   Laba diena,
    
   Dėkojame Jums už klausimą.
   Maloniai prašome pagal kompetenciją kreiptis tiesiogiai į Ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisiją: http://www.sam.lt/go.php/lit/Ligu_vaistiniu_preparatu_ir_medicinos_pa/534
    
   Pagarbiai
   SAM informacija
    

   Atnaujinta: 2015 09 04

  • 35. laba diena, jei pacientui nustatyti SPP-2 poreikiai, vaistai pvz arterinei hipertenzijai gydyti, kompensuojami 100% ar 80%?

   Laba diena,

   Dėkojame Jums už klausimą.Atsakydami į Jūsų užduotą klausimą, informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 10 straipsnio 2 dalimi, 100 procentų bazinės kompensuojamųjų vaistų, įrašytų į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti bei į Kompensuojamųjų vaistų sąrašus, ir medicinos pagalbos priemonių, įrašytų į Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašą, ambulatoriniam gydymui kainos kompensuojama šiems apdraustiesiems:

   1) vaikams iki 18 metų;

   2) asmenims, pripažintiems nedarbingais, ar asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžių, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis. Jeigu pacientui nenustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, tuomet kompensuojama Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti bei Kompensuojamųjų vaistų sąrašuose nurodyta bazinės kainos dalis.

   Pagarbiai,

   Rūta Kuzienė,

   Vaistų kompensavimo skyriaus vyriausioji specialistė, Valstybinė ligonių kasa prie SAM, Europos aikštė 1, LT-03505, Vilnius, Tel. (8 5) 236 4192, El. p. ruta.kuziene@vlk.lt

   Atnaujinta: 2015 09 10

  • 36. Labas vakaras. Man jau kaip 3 metai nustatyta liga,t.y 4 isvarzos stubure,be vaistu dirbt negaliu, o kas kart pirkt-brangu. Ar yra galimibe isigiti kompensuojamuju vaistu? Aciu Jum uz atsakyma.

   Laba diena,

    Dėkojame Jums už klausimą.
   Maloniai prašome Jūsų pagal kompetenciją kreiptis tiesiogiai raštu į Ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisiją

   http://www.sam.lt/go.php/lit/Ligu_vaistiniu_preparatu_ir_medicinos_pa/534/1

   Atnaujinta: 2015 09 05

  • 37. Laba diena,norėčiau sužinoti ar mano mama gali gauti kompensaciją sauskelnėms.Jai 83m.ir gauna 153Lt už priežiūrą.

   Laba diena,

   Informuojame, kad pacientams sauskelnės yra kompensuojamos, vadovaujantis Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašu (C sąrašu), patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000-10-06 įsakymu Nr. 529 (Žin., 2000, Nr. 85-2609; 2009, Nr. 141-6237). Šio sąrašo 13 punkte yra nurodyta, kad:

   „13.1. Per mėnesį esant šlapimo (R32) arba išmatų (R15) nelaikymui išrašoma:

   13.1.2. asmenims, kuriems iki 2005 m. liepos 1 d. nustatyta visiška negalia ir galiojimas nėra pasibaigęs, arba asmenims, kuriems po 2005 m. liepos 1 d. nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, – 45 vienetai sauskelnių arba 45 vienetai įklotų arba 45 vienetai vienkartinių paklodžių (arba 30 vienetų sauskelnių ir 15 vienetų įklotų, arba 30 vienetų sauskelnių ir 15 vienkartinių paklodžių, arba 30 vienetų įklotų ir 15 vienkartinių paklodžių), kai nustatyti šie susirgimai:

   13.1.2.1. liekamieji kūdikių cerebrinio paralyžiaus (G80) reiškiniai, 13.1.2.2. išsėtinė sklerozė (G35), 13.1.2.3. galvos ar nugaros smegenų displazijos (Q05); 13.1.3. 30 vienetų sauskelnių arba 30 vienetų įklotų arba 30 vienetų vienkartinių paklodžių (arba 15 vienetų sauskelnių ir 15 vienetų įklotų, arba 15 vienetų sauskelnių ir 15 vienkartinių paklodžių, arba 15 vienetų įklotų arba 15 vienkartinių paklodžių):

   13.1.3.1. asmenims, kuriems nustatyti šie susirgimai: CNS ir nugaros smegenų sužalojimo padariniai (T90.5, T91.3) arba liekamieji kūdikių cerebrinio paralyžiaus (G80) reiškiniai, arba galvos ir nugaros smegenų kraujotakos sutrikimai (I61-64, I69, G95.1), arba išsėtinė sklerozė (G35), arba galvos ar nugaros smegenų displazijos (Q05), 13.1.3.2. asmenims, kuriems iki 2005 m. liepos 1 d. nustatyta visiška negalia ir galiojimas nėra pasibaigęs, arba asmenims, kuriems po 2005 m. liepos 1 d. nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, neatsižvelgiant į tai, ar jie serga 13.1.3.1 punkte nurodytais susirgimais.“

    

   Pagarbiai, Dalia Miniauskienė

   Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja

   Šiaulių teritorinė ligonių kasa

   Vilniaus g. 273, 76332 Šiauliai

   www.siauliutlk.lt

   Tel. 8 700 88 8888

   Ligonių kasos – sveikųjų ir sergančiųjų garantas – užtikrina apdraustųjų sveikatos priežiūrą, kompensuodamos jos išlaidas, skaidriai ir efektyviai naudodamos lėšas

   Atnaujinta: 2015 09 15

  • 38. Laba diena.Girdėjau ,kad kompensuojami akinių lešiai (akinių stiklai) .Kaip sužinoti, kokia tvarka kompensuojami.Geros dienos

   Laba diena

   Dėkojame Jums už klausimą.

   KOMPENSUOJAMŲJŲ AKINIŲ LĘŠIŲ KOMPENSAVIMO IR IŠDAVIMO TVARKA
   Apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu akinių lęšiai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto kompensuojami ir išduodami tokia tvarka:

   - vaikams, kurių geriau reginčiosios akies korekcija neviršija 0,3 regėjimo aštrumo, – pagal gydytojų receptus ne dažniau kaip kartą per 1 metus (kompensuojama ne daugiau kaip 1 MGL);

   - suaugusiesiems, kurių geriau reginčiosios akies regėjimo aštrumas su visiška korekcija neviršija 0,1, – pagal gydytojų receptus ne dažniau kaip kartą per 2 metus (kompensuojama ne daugiau kaip 2 MGL).

   Akinių lęšiai išrašomi 3 formos receptuose, esančiuose kompensuojamųjų vaistų pase.

   Teisę išrašyti 3 formos receptus akinių lęšiams turi gydytojas oftalmologas, dirbantis asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, pasirašiusioje su teritorine ligoniu kasa sutartį, kurioje numatytas kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių receptų išrašymas.

   Gydytojui oftalmologui išrašius receptą kompensuojamiesiems akinių lęšiams, reikia kreiptis į optikas, su kuriomis teritorinės ligonių kasos yra sudariusios sutartis dėl akinių lęšių kompensavimo. Kreipiantis būtina pateikti kompensuojamųjų vaistų pasą, kurio 3 formos recepto blanke išrašyti akinių lęšiai, taip pat apdraustojo, kuriam išduotas kompensuojamųjų vaistų pasas, asmens dokumentą su nuotrauka, vaikams – vaiko gimimo liudijimą.

   Informaciją apie optikas, su kuriomis teritorinės ligonių kasos yra sudariusios sutartis dėl akinių lęšių kompensavimo, rasite teritorinės ligonių kasos, kurios veiklos zonoje eate prisirašę, internet svetainėje skiltyje „Gyventojams“.

    

    

   Pagarbiai

   Sigita Paulauskienė

   Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja

   Panevėžio teritorinė ligonių kasa

   Respublikos g. 66, LT 35158  Panevėžys

   Tel. 8 700 88888

   el.p. sigita.paulauskiene@vlk.lt

    

              Ligonių kasos - sveikųjų ir sergančiųjų garantas – užtikrina apdraustųjų sveikatos priežiūrą, kompensuodamos jos išlaidas, skaidriai ir efektyviai naudodamos lėšas

   Atnaujinta: 2015 09 02

  • 39. Laba diena, vartoju vaistus "Rytmonorm" (propafenonum). Jie kompensuojami. Bazinė jų kaina- 27,4 lt., mazmeninė kaina - 214,52 lt. (pvz. "Camelia".vaistineje). Kodėl toks didelis skirtumas dėl kainų? Ar tai normalu ? Nuo kurios kainos skaičiuojama komensacija?. Ačiū už atsakymą. Pagarbiai.

   Laba diena,

   Dėkojame Jums už klausimą.

   Informuojame, kad kompensuojama ne visa, bet vadinamoji bazinė vaisto kaina. Bazinė kaina yra mažmeninės kainos, už kurią vaistai parduodami vaistinėje, dalis. Ši dalis ir gali būti kompensuojama 100, 90, 80 ar 50 procentų. Ir už 100 proc. kompensuojamuosius vaistus tuo pačiu bendriniu pavadinimu tenka primokėti. To priežastis - skirtumas tarp vaisto mažmeninės ir bazinės kainos dalies, kuri atitinką nustatytą kompensavimo dalį (100, 90, 80 ar 50 procentų).

   Gydytojas bei vaistininkas turėtų paaiškinti pacientui, už kuriuos vaistus reikės primokėti daugiau, o už kuriuos - mažiau. Kad paprasčiau būtų tai padaryti, šalies vaistinėse yra įrengti pirkėjui skirti kompiuterių monitoriai. Monitoriaus pirmoje eilutėje turi būti nurodomas pigiausias (už kurį primokėti pacientui reikėtų mažiausiai) kompensuojamasis vaistas ar pigiausia medicinos pagalbos priemonė, brangesnieji išvardijami žemiau - paciento priemokos dydžio didėjimo tvarka.

   Žinotina, kad vaistus, kurių veiklioji medžiaga ta pati, gamina įvairūs gamintojai. Vieną bendrinį pavadinimą turintiems ir vieną vaistų grupę sudarantiems vaistams gamintojai dažnai suteikia skirtingus firminius pavadinimus. Skiriasi ir vaistų firminiais pavadinimais kainos, nors jų veiklioji medžiaga yra ta pati, tad pacientas, patariamas gydytojo ir vaistininko, iš analogiškų vaistų visuomet gali pasirinkti tą, kurio priemoka mažesnė.

   Pacientas SAM interneto svetainėje dešinėje pusėje esančioje rubrikoje „Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kainų paieška“ gali net būdamas namuose pasižiūrėti, kiek kainuos jam reikalingi kompensuojamieji ir nekompensuojami vaistai.

   Vaistų kainų paieškos informacinėje sistemoje visais atvejais nurodomos didžiausios galimos vaistų kainos vaistinėje. Tiesa, šie vaistai gali kainuoti ir mažiau, - jei vaistinės taiko nuolaidas ar akcijas.

   Visose vaistinėse turi būti pigiausių to paties bendrinio pavadinimo grupės vaistų, esančių didmeninės prekybos rinkoje.

   Pridedama: informacija apie vaisto Profapenonas kainas iš SAM interneto svetainės „Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kainų paieška“.

    

   Pagarbiai, Dalia Miniauskienė

   Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja

   Šiaulių teritorinė ligonių kasa

   Vilniaus g. 273, 76332 Šiauliai

   www.siauliutlk.lt

   Tel. 8 700 88 8888

   Ligonių kasos – sveikųjų ir sergančiųjų garantas – užtikrina apdraustųjų sveikatos priežiūrą, kompensuodamos jos išlaidas, skaidriai ir efektyviai naudodamos lėšas

    

    

    

    

   Atnaujinta: 2015 09 08

  • 40. Kodel yra nutrauktas kompensavimas vaistui PLAVIX 75 mg.

   Laba diena,

   Dėkoajme Jums už klausimą.

   Plavix 75 mg yra kompensuojamas. Sanofi 2014 m  jį buvo išėmusi iš kompensuojamųjų vaistų kainyno, bet nuo 2014 09 22 jis yra vėl įtrauktas į kainyną.

    

   Pagarbiai
   SAM informacija
   www.sam.lt

   Atnaujinta: 2015 09 02

  • 41. Laba diena , 2011 11 10 d. kreipiausi į Utenos ligonių kasą dėl dantų protezų kompensavimo , bet iki šiol nesulaukiu šios paslaugos Esu gimusi 1952 m. ir turiu vidutinių neįgalumą. Norėčiau sužinoti ar bus man kompensuojamas dantų protezavimas . Ačiū .

   Laba diena,

    

   Dėkojame Jums už klausimą

   Informuojame, kad dantų protezavimas, apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, vykdomas, vadovaujantis  LR Sveikatos apsaugos ministro 2005 m. lapkričio 21 d. įsakymu Nr. V- 890  „Dėl dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto tvarkos aprašo patvirtinimo“. ^iame 5sakyme nustatyta, kad asmenys, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais turi teisę pasinaudoti  dantų protezavimo paslaugomis, kompensuojamomis iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.   Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis  kompensuojamas tik dantų protezavimo išlaidos, o kompensacijos dydis siekia iki 1300 balų (šiai dienai balo vertė  0,89 Lt.-  t.y. 1157 Lt.)

   Norėdami gauti  Privalomo sveikatos draudimo biudžeto fondo lėšimis kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas, turite kreiptis į pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios yra prisirašęs, gydytoją odontologą. Galite kreiptis ir į kitos gydymo įstaigos, turinčios licenciją teikti odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugas, gydytoją odontologą, bet tokiu atveju gali tekti susimokėti už suteiktą konsultaciją. Gydytojas odontologas, nustatęs dantų protezavimo reikiamumą, t. y.  atitikimą Įsakyme nustatytoms indikacijoms,  pateiks išvadą medicininių dokumentų išraše (forma 027/a).

   Kreipkites į gydymo įstaigą, prie kurios esate prisirašęs, ir pateikite:

   •                          prašymą įrašyti į asmenų, laukiančių dantų protezavimo, sąrašą;

   •                          asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę);

   •                          dokumentą, įrodantį teisę gauti dantų protezavimo paslaugas (pensininko arba neįgaliojo pažymėjimą, vaikai – gimimo liudijimą).

   •                          gydytojo odontologo išvadą dėl dantų protezavimo reikiamumo (forma 027/a).

         Gydymo įstaiga  prašymą įregistruos ir pateiks teritorinei ligonių kasai (toliau - TLK).

        Teritorinė ligonių kasa vadovaujantis prašymų užpildymo datą  įtrauks į savivaldybės gyventojų, laukiančių dantų protezavimo paslaugų, sąrašą. Šis sąrašas yra tęstinis ir sudaromas atsižvelgiant į vienintelį kriterijų – prašymo užpildymo datą.

          Teritorinės ligonių kasos specialistas per dviejų mėnesių laikotarpį informuos  apie Jūsų numerį sąraše, išsiųsdamas registruotu laišku pranešimą apie asmens įtraukimą į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą.

        Jei norite protezuoti dantis nesulaukęs eilės, gavęs Teritorinės ligonių kasos pranešimą apie  įtraukimą į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą, nelaukite, kol ateis  eilė ir būsite pakviestas protezuoti dantis – už suteiktas dantų protezavimo paslaugas galite susimokėti pats. Tai galima padaryti  pasirinktoje gydymo įstaigoje, turinčioje licenciją teikti odontologinės priežiūros (pagalbos) ir (ar) burnos priežiūros paslaugas. Norėdami, kad dantų protezavimo paslaugų išlaidos būtų kompensuotos, teritorinei ligonių kasai  turite pateikti:

   •                          patvirtintos formos prašymą kompensuoti šias išlaidas, kuriame turi būti nurodyta banko sąskaita, į kurią bus pervedamos lėšos ( prašymas užpildomas atvykus į TLK Gyventojų aptarnavimo skyrių ar pas Teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistus rajonuose, sąskaita turi būti neterminuota, negalima nurodyti kito asmens banko sąskaitos nr.);

   •                          sąskaitą faktūrą, kurioje turi būti išskirta suma, kompensuotina iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto;

   •                          pinigų priėmimo kvitą (sąskaitoje faktūroje turi būti nurodytas kvito (-ų) numeris;

   •                          pranešimą apie asmens įtraukimą į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą.

          Sąskaitos faktūros ir pinigų paėmimo kvitų išrašymo data  neturi būti ankstesnė nei įtraukimo  į laukiančių dantų protezavimo asmenų sąrašą datos.

        Priėjus eilei, gausite pranešimą apie dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimą, o  kompensacija bus pervesta į  nurodytą banko sąskaitą.

        Jei  nuspręsite laukti dantų protezavimo eilės, gavęs antrąjį pranešimą iš Teritorinės ligonių kasos, ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo pranešimo išsiuntimo  dienos, turėsite  kreiptis į vieną iš Teritorinės ligonių kasos  pranešime nurodytų asmens sveikatos priežiūros įstaigų, kurios yra sudarę  sutartis su TLK dėl dantų protezavimo paslaugų teikimo.

          Kreipiantis dėl dantų protezavimo paslaugų, dantys turi būti išgydyti ir paruošti protezavimui.

          Tikslią asmeninę  informaciją galite gauti paskambinę bendruoju ligonių kasų telefonu 8 700 88888.

    

          Pagarbiai,

          Romeda Kisielienė

          Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyresn. specialistė

          Panevėžio teritorinė ligonių kasa

          V.Kudirkos g.1,Anykščiai

          Tel. 8 700 88 888

          el. p. romeda. kisieliene@vlk. lt

    

          Ligonių kasos - sveikųjų ir sergančiųjų garantas – užtikrina apdraustųjų sveikatos priežiūrą, kompensuodamos jos išlaidas, skaidriai ir efektyviai naudodamos lėšas.

    

    

   Atnaujinta: 2015 09 04

  • 42. Ar skirs pinigu nevaisingų porų gydimui bei dirbtinio apvasinimo procedūroms 2015 ais metais?

   Laba diena,

   Dėkojame Jums už klausimą.
   Informuojame, kad Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva buvo organizuojamas susitikimas su Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais dėl pagalbinio (dirbtinio) apvaisinimo finansavimo galimybių. 2015 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžete jau rezervuota 3 mln. litų pagalbinio apvaisinimo procedūroms finansuoti, tačiau tokiam finansavimui reikalingas įstatyminis pagrindas. Finansuoti pagalbinio (dirbtinio) apvaisinimo procedūras iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų Lietuvoje šiuo metu nėra teisinės galimybės kol nebus priimtas Lietuvos Respublikos pagalbinio apvaisinimo įstatymas. Pažymime, kad Lietuvos Respublikos Seime yra registruotas Seimo narių inicijuotas Lietuvos Respublikos pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektas Nr. XIP-2502(3), ir tikimės, kad Seimas atnaujins šio įstatymo projekto svarstymo ir priėmimo procedūras.

    Daugiau informacijos:

   Ilona Banytė
   LR sveikatos apsaugos ministerijos
   Motinos ir vaiko sveikatos valdybos
   Nėščiųjų  sveikatos priežiūros skyriaus
   vyriausioji specialistė
   tel. (8 5) 2055297
   ilona.banyte@sam.lt

   www.sam.lt

    

    

   Atnaujinta: 2015 09 01

  • 43. ar paskelbtas naujas gydymo būdas radžio-223 izotopu gydant kastracijai atsparų išplitusį į kaulus priešinės liaukos vėžį yra kompensuojamas iš PSDF? Dėkoju už atsakymą.

   Laba diena,

   Dėkojame Jums už klausimą. Atsakant į Jūsų paklausimą, informuojame, kad Jūsų nurodytas gydymo metodas nėra atskirai apmokamas PSDF biudžeto lėšomis.

   Dėl tikslesnės informacijos rekomenduojame kreiptis į Nacionalinį vėžio institutą.

    

   Pagarbiai

   Egidijus Vaitkus

   Kontrolės skyriaus vyr. specialistas

   Klaipėdos teritorinė ligonių kasa

   egidijus.vaitkus@vlk.lt

   tel.   8-700 88888

   www.vlk.lt

   Atnaujinta: 2015 09 16

  • 44. Laba diena, norejau paklausti, jei man yra isvestos abieju instu nefrostomos, ar yra kompensuojami slapimo surinkimo maiseliai,nes seimos gydytoja nezino, sako mes kompensuojam gulinties ligoniams.

   Laba diena, 

   Dėkojame Jums už klausimą.
   Informuojame Jus, kad kompensuojamųjų  medicinos pagalbos priemonių išrašymą reglamentuoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. spalio 6 d. įsakymas Nr. 529 „Dėl kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašo (C sąrašo) patvirtinimo“. Minėtame įsakyme nustatyta, kad, esant antgaktiniam šlapimo pūslės atvėrimui, šlapinimosi organų stomai ir fistulei, šlapimo nelaikymui ar susilaikymui (R32, R33), gali būti išrašomi:

   •          šlapimo pūslės kateteriai vyriški arba moteriški – 5 vienetai per mėnesį; 

   •          šlapimo rinktuvai (daugkartiniai) – 3 vienetai per mėnesį;

   •          uridomai vyrams – 5 vienetai per mėnesį;

   •          urostominiai maišeliai ir plokštelės – 1 komplektas per mėnesį, kurį sudaro 10 plokštelių ir 20 maišelių arba 5 plokštelės ir 30 maišelių arba 30 vienos dalies maišelių.

    

   Pagarbiai

   Rūta Liaudanskienė

   Vilniaus teritorinės ligonių kasos

   Gyventojų aptarnavimo skyriaus

   vedėjos pavaduotoja

   Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius

   Tel. (8 5 )  266 1333

   El. paštas ruta.liaudanskiene@vlk.lt
   www.vlk.lt

    

   Atnaujinta: 2015 09 01

  • 45. Laba diena. Vilniuje Santariškių bei Kauno klinikose yra neinvazinis ultragarsinis prietaisas, skirtas kepenų ligų tyrimams ir leisiantis ligoniams išvengti brangios ir skausmingos kepenų biopsijos. Tačiau sužinojau, kad šio tyrimo rezultatai nėra įteisinti Lietuvoje, ligonių kasa nekompensuos gan nemažai kainuojančio gydymo. Net ir atlikus tyrimą su šiuo aparatu, visvien reikės daryti kepenų biopsiją senuoju būdu, t.y. duriant adatą į kepenis ir paimant mėginį. Labai norėčiau Jūsų paaiškinimo, ar bus (kada?) leidžiama naudotis ir gauti kompensuojamą gydymą, atlikus tyrimą šiuo aparatu. Labai dėkoju už atsakymą.

   Laba diena,

   Dėkojame Jums už klasuimą
   Informuojame, kad pagal šiuo metu galiojančią tvarką pacientams, sergantiems lėtiniu C hepatitu, ambulatorinio gydymo kompensuojamaisiais vaistais skyrimą reglamentuoja LR sveikatos apsaugos ministro 2012 m. spalio 24 d. įsakymas Nr. V-960 „Dėl lėtinio virusinio C hepatito diagnostikos ir gydymo kompensuojamaisiais vaistais tvarkos aprašo tvirtinimo“. Minėtame įsakyme nustatyta, kad tam, kad būtų nustatyta lėtinio virusinio C hepatito diagnozė, turi būti atliekami kraujo tyrimai (HCV antikūnų nustatymo ir (ar) HCV RNR kraujo serume tyrimai) bei nustatyti morfologiniai arba, kai yra kepenų biopsijos kontraindikacijų, elastografinių fibrozės požymiai kepenyse. Taigi, neinvazinio ultragarsinio kepenų tyrimo (elastografija) atlikimas, jeigu reikėtų,  yra įteisintas ir nurodytas minėtame įsakyme.  

   Kokį tyrimą skirti kiekvienu konkrečiu atveju, įvertinęs paciento sveikatos būklę, esamas ir gretutines ligas bei jų sunkumo laipsnį ir kt.,  sprendžia pacientą gydantis gydytojas, o neaiškiais, ginčytinais klausimais sprendimus dėl pacientų tyrimo ir (ar) gydymo gali priimti gydymo įstaigos gydytojų konsultacinė komisija arba gydytojų konsiliumas. Taigi, visais lėtinio virusinio C hepatito tyrimo bei gydymo klausimais, taip pat ir dėl tyrimų atlikimo ir dėl kompensuojamųjų vaistų skyrimo,  reikėtų kreiptis į atitinkamą gydytoją specialistą −  gydytoją infektologą arba gydytoją gastroenterologą.

   Pažymėtina, kad pagal šiuo metu galiojančią tvarką pradėti ir tęsti gydymą bei išrašyti kompensuojamuosius receptus gali infekcinių ligų gydytojai ir III lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys gydytojai gastroenterologai, vadovaudamiesi minėtu teisės aktu. Kaip minėjome, neaiškiais, ginčytinais klausimais sprendimus dėl pacientų tyrimo ir (ar) gydymo gali priimti gydymo įstaigos gydytojų konsultacinė komisija arba gydytojų konsiliumas.

   Jeigu kiltų klausimų dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo, tarp jų ir dėl tyrimų ar gydymo skyrimo, reikėtų raštu kreiptis į gydymo įstaigos, kurioje šios paslaugos buvo, yra ar bus teikiamos, administraciją.

    

   Pagarbiai

   Rūta Liaudanskienė

   Vilniaus teritorinės ligonių kasos

   Gyventojų aptarnavimo skyriaus

   vedėjos pavaduotoja

   Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius

   Tel. (8 5)  266 1333

   El. paštas ruta.liaudanskiene@vlk.lt
   www.vlk.lt

    

    

   Atnaujinta: 2015 09 07

  • 46. Laba diena. Norėčiau sužinoti ar ligonis gulintis reanimacijos skyriuje ,kurio būklė yra labai sunki pvz. kaip yra išsivystęs daugibinis organų nepakankamumas, įvesta tracheostoma (apie 2.5 mėn.), maitinamas per zondą enteriniu būdu, turi pirktis už savo lėšas specialų maistą ir vaistus. Labai lauksiu Jūsų atsakymo ir iš anksto dėkoju.

   Laba diena

   Malonu, kad domitės. Vadovaudamiesi LR sveikatos draudimo įstatymu, informuojame, kad asmens sveikatos priežiūros paslaugų išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, jei šios paslaugos teikiamos apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu (toliau – PSD) asmenims, turintiems gydytojo siuntimą, ir jei šias paslaugas teikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos yra sudariusios sutartis su teritorine ligonių kasa dėl šių paslaugų teikimo.

   Teisėtas papildomas mokestis iš PSD apdraustų pacientų gali būti imamas tik šiais atvejais:

   •           jei pacientas savo iniciatyva pasirenka brangiau kainuojančias paslaugas, medžiagas, procedūras, jis sumoka jų faktinių ir bazinių kainų skirtumą (Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo 49 straipsnio 5 dalis, Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 10 straipsnio 5 dalis);
   • jei pacientas, turintis teisę į nemokamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, savo iniciatyva pasirenka papildomas paslaugas ar procedūras, jis sumoka šių paslaugų ar procedūrų kainą (Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo 49 straipsnio 5 dalis, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. liepos 30 d. įsakymo Nr. 357 „Dėl Mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašo, kainų nustatymo ir jų indeksavimo tvarkos bei šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos“ 3 priedo „Mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarka“ 6 dalies 3 punktas);
   • jei pacientas, neturėdamas šeimos gydytojo siuntimo, pageidauja gauti gydytojo specialisto konsultaciją (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. liepos 30 d. įsakymo Nr. 357 „Dėl Mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašo, kainų nustatymo ir jų indeksavimo tvarkos bei šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos“ 3 priedo „Mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarka“ 6 dalies 2 punktas);
   • jei pacientą konsultuotis pas gydytoją specialistą siunčia gydytojas, dirbantis asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, nesudariusioje sutarties su teritorine ligonių kasa (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. liepos 30 d. įsakymo Nr. 357 „Dėl Mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašo, kainų nustatymo ir jų indeksavimo tvarkos bei šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos“ 3 priedo „Mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarka“ 6 dalies 4 punktas);
   • jei teikiamos mokamos paslaugos, įrašytos į sveikatos apsaugos ministro patvirtintą mokamų paslaugų sąrašą (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. liepos 30 d. įsakymas Nr. 357 „Dėl Mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašo, kainų nustatymo ir jų indeksavimo tvarkos bei šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos“).
   • jei pacientas nenori registruotis į bendrąją eilę ir pageidauja gauti planines sveikatos priežiūros paslaugas skubos tvarka (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. liepos 30 d. įsakymo Nr. 357 „Dėl Mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašo, kainų nustatymo ir jų indeksavimo tvarkos bei šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos“ 3 priedo „Mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarka“ 6 punktas).

   Kiekvienu atveju, kai sveikatos priežiūros įstaigoje už paslaugas prašoma primokėti, pacientas savo parašu turi patvirtinti, kad sutinka gauti šias paslaugas. Dėl papildomų mokėjimų reikia kreiptis į paslaugas suteikusios įstaigos administraciją. Žinotina, kad pinigus už gydymo įstaigų suteiktas paslaugas asmuo turi sumokėti į įstaigos kasą ir gauti tai patvirtinantį kvitą.

   Jei gydymo įstaigos administracijos atsakymas Jūsų netenkintų, Jūs turite teisę kreiptis į ligonių kasą ir pateikti prašymą atlikti kontrolės procedūrą, kartu pateikiant raštišką gydymo įstaigos atsakymą.

    

    

   Pagarbiai

   Sigita Paulauskienė

   Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja

   Panevėžio teritorinė ligonių kasa

   Respublikos g. 66, LT 35158  Panevėžys

   Tel. 8 700 88888

   el.p. sigita.paulauskiene@vlk.lt

    www.vlk.lt

   Ligonių kasos – sveikųjų ir sergančiųjų garantas – užtikrina apdraustųjų sveikatos priežiūrą, kompensuodamos jos išlaidas, skaidriai ir efektyviai naudodamos lėšas.

    

    

    

    

   Atnaujinta: 2015 09 07